Servis Çağır Halınızı Yıkatmak için 0212 434 54 53 - 0212 461 34 06 Arayın

İsterseniz İnternetten Halınızı Yıkatmak için bizi çağırın.
En Ekonomik Fiyatlara, Halı Yıkama, Koltuk Yıkama, Overlok da Mükemmel Hizmet

Küçük Ev Halı Yıkama - Neden Profesyonel Halı Temizliği

Küçük Ev Halı Yıkama Profesyonel Halı Temizliği

Amerika Dyson Laboratuvarları'ndan Mikrobiyolog Tobi Saville, sadece bir insanın bedeninden günde yaklaşık 1-3 gram ölü deri döküldüğünü söylemektedir.  Dyson'ın araştırmaları, ortalama büyüklükte bir evde yılda yaklaşık 4 kilogram toz oluştuğunu  Bu tozların  birçok alerjik hastalıklara yol açtığını ortaya koymuştur.  Saville'e göre, alerjiyi tetikleyecek miktarda ozun toplandığı en tehlikeli bölgenin evlerde kullanılan halılar olduğu şeklindedir. : "Araştırmalarımıza göre, evin en tehlikeli noktası evin girişi, ikinci tehlikeli bölge ise odalardaki halılardır. Neredeyse tüm evlerde bulunan akarlar önemli bir alerjen üreticisi. Sıcağı, nemli ortamları severler.  Halıların, üstteki tüylü kısımdan çok sert olan taban bölümüne kaçmayı tercih ederler. Evininize her hafta normal, ayda bir de yoğun temizlik yapın.”


Bu araştırma sonuçlarından da anlaşılacağı gibi insanların evlerinde en çok temas ettiği halıların sağlık açısından potansiyel bir tehlike olduğu gerçeğini anlamak güç değildir. Bunun yanında Türk ailesinin  yapısı gereği insanlar halılarını her yıl yıkamak zorunluluğu hissetmektedir. Ancak gerek hızla gelişen apartmanlaşma gerçeği, gerek günümüzde çalışan bayanların çokluğu gerekse Türk insanının değişen sosyo ekonomik yapısı halı yıkama işinin bir sektör haline gelmesine sebep olmuştur.
Son yıllarda  ciddi manada  profesyonel halı temizleme şirketlerinin yanında , sadece para kazanmak adına özellikle oto yıkama servisleri bu işi yapmaya başlamışlardır. Sektör ile ilgili yeterli bilgi,donanım ve teçhizatı bulunmayan bu tür iş yerleri tüketiciyi zor durumda bırakmakla birlikte Profesyonel halı temizleme şirketlerine bakış açısını da olumsuz yönde etkilemektedirler.